Americanfood4u pierwszym najemcą w MLP Business Park Berlin

Americanfood4u pierwszym najemcą w MLP Business Park Berlin

Warszawa, 19 maja 2021

Niemiecka firma dystrybucyjna wynajęła od MLP Group 2 900 mkw. nowoczesnej przestrzeni magazynowej. Americanfood4u prowadzi sklep internetowy oferujący amerykańskie artykuły spożywcze. Wynajęta powierzchnia będzie gotowa do użytku w MLP Business Park Berlin od lipca br. Położenie parku zapewnia bardzo dobrą komunikację z Berlinem.

MLP Group, wiodący deweloper, właściciel i zarządca wysokiej jakości parków logistycznych i przemysłowych oraz parków biznesowych przeznaczonych dla lekkiej produkcji przemysłowej, wynajął pierwsze 2 900 mkw. powierzchni komercyjnej w MLP Business Park położonym w Ludwigsfelde niedaleko Berlina. Większa część wynajętej powierzchni, tj. 2 450 mkw., zostanie przeznaczona na przestrzeń magazynowo-usługową, a pozostałe 450 mkw. stanowić będzie nowoczesna część  biurowa. Pierwszym najemcą w MLP Business Park Berlin-Ludwigsfelde została firma americanfood4u, która oferuje internetową sprzedaż amerykańskich produktów żywnościowych,a  ponadto prowadzi dwa sklepy stacjonarne na terenie Berlina. W pozyskaniu nowego najemcy na rzecz MLP Group uczestniczyła firma CBRE, specjalizująca się w globalnym pośrednictwie na rynku nieruchomości.

MLP Group rozpoczęło budowę MLP Business Park Berlin-Ludwigsfelde w październiku 2020 roku. Inwestycja, będąca parkiem biznesowym przeznaczonym pod lekką działalność przemysłową, dostarczy łącznie blisko 18 000 mkw. powierzchni najmu. Budowa zostanie ukończona na początku lipca br. Oznacza to, że już wkrótce wynajęta powierzchnia będzie mogła zostać wydana americanfood4u. Park będzie łącznie tworzyć zespół czterech budynków, które będą oferować elastyczne moduły magazynowo-biurowe, których minimalna powierzchnia najmu będzie zaczynać się już od 750 mkw.

Park zlokalizowany jest bezpośrednio przy drodze B101, która prowadzi do obwodnicy Berlina (A10). Dworzec kolejowy Ludwigsfelde znajduje się w odległości zaledwie kilku minut jazdy samochodem i zapewnia bardzo dobre połączenie z komunikacją publiczną. Przy parku znajduje się przystanek autobusowy.

Inwestycja w Berlin-Ludwigsfelde jest realizowana zgodnie z przyjętą przez MLP Group strategią zielonego rozwoju, której celem jest budowa obiektów w oparciu o energooszczędne i ekologiczne rozwiązania. Obejmują one m.in. strategiczne wykorzystanie dostępnej powierzchni dachowej poprzez montaż paneli fotowoltaicznych, a także utworzenie punktów ładowania pojazdów elektrycznych i hybrydowych. Zgodnie ze strategią spółki w zakresie uzyskiwania certyfikatów dla wszystkich nowo budowanych obiektów MLP Business Park Berlin-Ludwigsfelde zostanie w całości objęty certyfikacją DGNB na poziomie Gold.

– Pozyskanie pierwszego najemcy dla naszego nowego parku pod Berlinem, który przeznaczony jest dla podmiotów z sektora przemysłu lekkiego, stanowi istotny etap w ramach realizowanego planu rozwoju działalności na rynku niemieckim – powiedział Patrick Schumacher-Kurowski, Country Manager w MLP Group odpowiedzialny za działalność spółki w Niemczech i Austrii.

Zawarcie pierwszej umowy najmu zaledwie kilka miesięcy od rozpoczęcia budowy świadczy o istnieniu w rejonie Berlina znacznego popytu na elastyczne, modułowe powierzchnie komercyjne, szczególnie w mniejszych niż klasyczne hale logistyczne obiektach, których położenie zapewnia ponadto dobrą komunikację z resztą rejonu – tłumaczy Colette Bodendorf, kierownik zespołu ds. powierzchni przemysłowych i logistycznych w oddziale CBRE w Berlinie.

 

Żródło: mlpgroup.com