Rhenus Logistics zostaje w Mapletree Park Szczecin

Rhenus Logistics zostaje w Mapletree Park Szczecin

Warszawa, 14 stycznia 2021

Rhenus Logistics przedłużył umowę, a także powiększył wynajmowaną powierzchnię magazynową w Mapletree Park Szczecin do ok. 52 tys. mkw. W procesie renegocjacji najemcy doradzał Colliers International.

Rhenus Logistics S.A., należący do grupy Rhenus, jest wiodącym dostawcą usług logistycznych o zasięgu globalnym, działającym w ponad 750 lokalizacjach na całym świecie. Firma funkcjonuje w Polsce od 1995 roku i jest ważnym graczem na rynku usług w zakresie rozwiązań magazynowych, logistyki towarowej, portowej, obsługi celnej oraz transportu lotniczego i morskiego. W swoim portfolio posiada również usługi z zakresu logistyki zaawansowanych technologii, cyfryzacji, archiwizacji dokumentów czy recyklingu.

Mapletree to wiodąca firma deweloperska, inwestycyjna, kapitałowa i zarządzająca nieruchomościami z siedzibą w Singapurze, posiadająca 14 biur na całym świecie, w tym w Polsce. Od 2018 roku jest właścicielem Mapletree Park Szczecin, nowoczesnego centrum logistycznego w Goleniowie. Park magazynowy, składający się z 2 budynków o powierzchni blisko 102 tys. mkw., znajduje się w pobliżu autostrady S3, 35 km od centrum Szczecina i 40 km od granicy z Niemcami.

"Pomimo pandemii, branża logistyczna, szczególnie w sektorze e-commerce, radzi sobie bardzo dobrze. Cieszymy się, że jako Rhenus Logistics wciąż się rozwijamy, czego dowodem jest potrzeba  powiększenia wynajmowanej powierzchni magazynowej, w ramach której świadczymy usługi dla naszego klienta" — mówi Sławomir Kossakowski, Członek Zarządu Rhenus Logistics S.A.

"Szczecin jest jedną z najatrakcyjniejszych lokalizacji dla najemców z branży e-commerce w Europie Środkowo-Wschodniej ze względu na bliskość rynków niemieckiego i skandynawskiego. Mapletree Park Szczecin, położony w pobliżu międzynarodowego lotniska Szczecin Goleniów oraz portu morskiego, jest dobrym wyborem dla klientów z branży logistycznej również ze względu na dobrze rozwiniętą infrastrukturę drogową w tym regionie" — mówi Paweł Nosal, Associate Director w Dziale Powierzchni Logistycznych i Przemysłowych Colliers International.

Źródło: Colliers International Poland