Prologis dla Grupy Raben w Rudzie Śląskiej

Prologis dla Grupy Raben w Rudzie Śląskiej

Warszawa, 25 października 2019

Prologis Park Ruda Śląska - nowe centrum operacyjne Grupy Raben w Polsce. Już w połowie 2020 r. dostawca kompleksowych usług logistycznych przeniesie swoją działalność do specjalnie przygotowanego obiektu biurowo-magazynowego o powierzchni 50 000 metrów kwadratowych. To największa transakcja na śląskim rynku logistycznym przeprowadzona w tym roku.

Ważną kwestią dla Raben była lokalizacja w samym sercu aglomeracji śląskiej. Holenderska firma nie tylko chce tu oprzeć swoją działalność operacyjną, ale także budować swoją obecność w regionie. Nowy obiekt zapewni ok. 450 miejsc pracy, w tym 340 dla pracowników magazynów. Trzypiętrowa powierzchnia biurowa zajmie 2 100 mkw łącznie z wygodnymi salami konferencyjnymi i kuchnią i pomieści 110 pracowników. 

Grupie Raben doradzała firma doradcza Colliers International.
- Ściśle współpracowaliśmy z naszym klientem, aby dostarczyć obiekt w dokładnie określonej lokalizacji, mając na uwadze szczególne wymagania dotyczące suchego magazynowania i kontroli temperatury.  Jest to jak dotąd największa transakcja przeprowadzona na śląskim rynku magazynowym w tym roku - wyjaśnia Maciej Chmielewski, Senior Partner i Dyrektor w Dziale Powierzchni Logistycznych i Przemysłowych Colliers International.

Projekt ten jest doskonałym przykładem obiektu zbudowanego na potrzeby Klienta. Budynek biurowy przy wejściu do obiektu zostanie bezpośrednio połączony z magazynem wysokiego składowania (wysokość 12,4 m). Magazynowanie palet jest również zoptymalizowane i usytuowane z dala od miejsc o dużym natężeniu ruchu, na zewnątrz w specjalnie zbudowanym zadaszonym zadaszonym pomieszczeniu.

Magazyn przeznaczony będzie głównie do składowania i obsługi artykułów spożywczych. Zaplanowano tam oświetlenie LED oraz strefę kontrolowanej temperatury (14-18°C) i instalacje chłodzące. Z myślą o optymalizacji procesów magazynowania pierwsza linia słupów w hali będzie odsunięta, a regały systemowe i wózki widłowe będą naprowadzane indukcyjnie. Powierzchnie we wszystkich budynkach będą dostosowane do wymogów NFPA i zaprojektowane pod wysokie składowanie (na poziomie 12,4 m).

Prologis Park Ruda Śląska będzie dostosowany do najbardziej wymagających wskaźników zrównoważonego rozwoju. Tak jak wszystkie nowo powstające inwestycje Prologis, budynek będzie poddany certyfikacji BREEAM na poziomie Very Good. 

Prologis Park Ruda Śląska powstaje na terenie działki o powierzchni 30 hektarów w dzielnicy Kochłowice, w administracyjnych granicach miasta. Teren jest atrakcyjnie zlokalizowany w bezpośrednim sąsiedztwie autostrady A4 oraz w odległości 10 km od autostrady A1. Docelowa zabudowa parku to niemal 125 000 metrów kwadratowych.

 

Źródło: prologiscee.eu