Moto-Profil w Świebodzinie

Moto-Profil w Świebodzinie

Warszawa, 9 marca 2020

10 300 mkw. powierzchni magazynowej z nowoczesnymi biurami i salą szkoleniową wybudował Hillwood Polska w joint venture z Polskim Holdingiem Nieruchomości w Świebodzinie. Hala w formule BTS powstała dla Moto-Profil, jednego z największych dystrybutorów części i akcesoriów motoryzacyjnych.

Nowe centrum logistyczne zostało uruchomione na początku grudnia. Jest to drugi co do wielkości obiekt magazynowy, spośród trzech, którymi w Polsce dysponuje Moto-Profil. Centrum logistyczne w Świebodzinie obejmuje 10 000 mkw. powierzchni magazynowej oraz 300 mkw. części biurowej z nowoczesną salą szkoleniową. Budynek został przystosowany do potrzeb dystrybutora. Na miejscu zainstalowano systemy do zarządzania transportem TMS i logistyką magazynową WMS oraz sortery rozdzielające zamówienia i segregujące towar.

Hala będzie pełniła rolę hubu, który usprawni system dostaw Moto-Profil. Miejsce zostało wybrane ze względu na korzystną lokalizację. W bliskim sąsiedztwie przebiega droga ekspresowa S3 (Legnica – Szczecin), a tylko 4 kilometry od centrum logistycznego jest węzeł autostrady A2 Berlin – Poznań.

– Wybór lokalizacji nowego magazynu dla firmy Moto-Profil poprzedzony był dokładną analizą potrzeb dystrybucyjnych klienta, a następnie możliwości pozyskania nowoczesnego obiektu w okolicy węzła A2 i S3 w ustalonym terminie. Jesteśmy przekonani, że umiejscowienie nowoczesnego magazynu w Świebodzinie umożliwi naszemu klientowi dalszą rozwój – mówi Maciej Cieliczko, dyrektor w Dziale Powierzchni Logistycznych i Przemysłowych w Colliers International.

 

Źródło: eurologistics.pl