MLP Group buduje drugi park pod Lublinem

MLP Group buduje drugi park pod Lublinem

Warszawa, 20 lutego 2019

MLP Group wybuduje nowy park logistyczny w pobliżu Lublina o powierzchni około 51 tys. mkw. Będzie to drugi kompleks dewelopera w tej części kraju.

Inwestycja będzie zlokalizowana w podlubelskim Świdniku, niedaleko węzła Zadębie przy drodze ekspresowej S12 i S17 stanowiącej obwodnicę Lublina. W jej pobliżu jest przystanek autobusowy i stacja PKP. W ramach projektu powstaną trzy obiekty o łącznej powierzchni około 51 tys. mkw. na działce o powierzchni ponad 10 hektarów.

– Spotykamy się z dużym zainteresowaniem potencjalnych najemców na nowoczesne powierzchnie magazynowe w rejonie Lublina. Dlatego chcemy poszerzyć naszą ofertę uruchomiając już drugi park logistyczny zlokalizowany na tym rynku. Zakładamy rozpoczęcie jego budowy w tym roku – informuje Agnieszka Góźdź dyrektor działu sprzedaży MLP Group.

Będzie to drugi obiekt MLP Group w tej części kraju. Pierwszym jest MLP Lublin zlokalizowany na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej w pobliżu centrum miasta. Park oferujący 45 tys. mkw. jest już w całości skomercjalizowany. Do jego najemców należą trzy firmy: ABM Greiffenberger Polska, Stokrotka oraz Turck.

MLP Group działa na rynku w roli dewelopera, konsultanta i zarządcy nieruchomości. Po zakończeniu budowy swoich obiektów utrzymuje je w swoim portfelu zgodnie ze strategią „build & hold”. Obecnie w Polsce zarządza siedmioma parkami logistycznymi: MLP Pruszków I, MLP Pruszków II, MLP Poznań, MLP Lublin, MLP Teresin, MLP Wrocław i MLP Gliwice. Posiada również dwa parki logistyczne w budowie – MLP Czeladź i MLP Poznań West. Aktualnie w Niemczech prowadzi również park logistyczny MLP Unna. Buduje również w Rumunii nowy park logistyczny – MLP Bucharest West.

Source: eurouildcee.com