Gigant handlu internetowego – JD.com – zajmie 15 100 m kw. w Panattoni Park Nadarzyn

Gigant handlu internetowego – JD.com – zajmie 15 100 m kw. w Panattoni Park Nadarzyn

Warszawa, 22 czerwca 2022

Panattoni wynajął ponad 15 100 m kw. powierzchni firmie JD.com w nowo ukończonym Panattoni Park Nadarzyn. Deweloper ukończył również proces certyfikacji środowiskowej budynku metodą BREEAM International New Construction i uzyskał poziom Excellent. Z wynikiem 78,4 proc. inwestycja została najbardziej ekologicznym obiektem przemysłowym w Polsce.

Gigant z Chin wkracza do Nadarzyna. JD.com to platforma e-commerce, która posiada w Chinach ponad 300 mln klientów. Jest największym sprzedawcą detalicznym w kraju, zarówno online, jak i offline, oraz trzecią co do wielkości firmą internetową na świecie pod względem przychodów. Słynie z bardzo rozbudowanej sieci logistycznej - powierzchnia magazynów firmy w Azji przekracza 23 mln m kw. Umożliwia to realizację większości zleceń jeszcze tego samego dnia co zamówienie, m.in. za pomocą sieci dronów czy automatycznych pojazdów bezzałogowych. JD.com z siedzibą główną w Pekinie posiada biura na całym świecie, w tym w Nowym Jorku, Tokio oraz centrum badawczo-rozwojowe w Dolinie Krzemowej.

Firma ściśle współpracuje zarówno z markami krajowymi, jak i czołowymi międzynarodowymi, aby dostarczać konsumentom świeżą żywność, odzież, artykuły gospodarstwa domowego, produkty dla niemowląt i wiele innych. Specjalizuje się przy tym w sprzedaży urządzeń elektronicznych. I to im dedykowany jest magazyn w Nadarzynie.

Plany na ekspansję. Nowe centrum logistyczne JD.com pod Warszawą, będzie drugim tej firmy w Polsce i trzecim w Europie. – Chiński potentat przymierza się do rozszerzenia swojej działalności na Starym Kontynencie. Stąd też wybór miejsca nie był przypadkowy. Zdecydowało doskonałe położenie naszego kraju w centrum Europy oraz znakomita sieć połączeń drogowych, kolejowych i lotniczych z innymi krajami. To nasza pierwsza inwestycja z JD.com i jestem przekonany, że firma doceniła też nasze wszystkie wcześniejsze realizacje dla e-commerce w całej Europie. Jeśli chiński gigant zrealizuje swoje plany ekspansji, takie centra zaczną powstawać także w innych częściach naszego kontynentu – mówi Marek Dobrzycki, Managing Director w Panattoni.

Panattoni Park Nadarzyn to nowoczesny obiekt przemysłowy o powierzchni 54 000 m kw. JD International Logistics zajmie w nim ponad 15 100 m kw., głównie pod procesy magazynowania. Park obejmuje najwyższej jakości powierzchnie przemysłowe oraz biurowe dostosowane do wymagań klientów z wielu branż. Hala posiada nowoczesne doki przeładunkowe, bramy naziemne oraz szerokie place manewrowe.

Park przeszedł certyfikację środowiskową metodą BREEAM International New Construction na poziomie „Excellent”. Inwestycja uzyskała punktację na poziomie 78,4 proc. To obecnie najwyższy wynik wśród wszystkich certyfikowanych w Polsce budynków magazynowo-przemysłowych. Park wyróżnia się w obszarze efektywnego zarządzania wodą i energią, a także doskonałej dbałości o komfort oraz przyjazne miejsce pracy dla wszystkich użytkowników. Rozwiązania z zakresu wellbeingu obejmują zarówno wnętrze budynku, jak i tereny zewnętrzne – gdzie zielone strefy relaksu wyposażone są m.in. w ekologiczne meble z turbin wiatrowych. W ten sposób Panattoni wspiera upcykling infrastruktury służącej do produkcji zielonej energii.

Atutem inwestycji jest świetna lokalizacja w pobliżu Warszawy. Obiekt znajduje się bezpośrednio przy drodze ekspresowej S8 – między węzłami „Siestrzeń” i „Młochów” - co stwarza optymalne warunki dla dystrybucji na rynek Polski Centralnej, a także całej Europy. Do centrum stolicy jest stąd 25 km, a do lotniska Okęcie - 28 km.

 

Żródło: panattonieurope.com