Drugi park Panattoni w Białymstoku

Drugi park Panattoni w Białymstoku

Warszawa, 28 stycznia 2020

Panattoni Europe zapowiada budowę drugiego centrum dystrybucyjnego w Białymstoku. Park o nazwie Panattoni Park Białystok II będzie miał 35 tys. mkw.

Deweloper poinformował także o zakończeniu komercjalizacji kompleksu Panattoni Park Białystok I, którego powierzchnia wynosi 40 tys. mkw. – Dynamiczny wzrost sektora branży e-commerce, a także rozwój infrastruktury w Polsce sprawiły, że region cieszy się zainteresowaniem wielu inwestorów zarówno z Polski, jak i zagranicy. Po realizacji drogi S19 (Via Carpatia), biegnącej przez główne miasta Polski Wschodniej, łączącej docelowo litewską Kłaipedę z greckimi Salonikami, Białystok stanie się ważnym ośrodkiem przemysłowym nie tylko Podlasia, ale i będzie w przyszłości stanowić ważny szlak transportowy – powiedziała Dorota Jagodzińska-Sasson, dyrektor zarządzająca w firmie Panattoni Europe.

W parku znajdą się dwie hale magazynowe klasy A. Każda z nich będzie wyposażona w doki rozładunkowe, bramy z poziomu zero oraz szerokie place manewrowe, a także przestronne biura z możliwością indywidualnej aranżacji. Projekt ma spełniać kryteria certyfikatu BREEAM na poziomie Very Good.

 

Źródło: eurobuildcee.com