Colliers International założył fundację  "Virtuosa gra o lepsze, dla dzieci"

Colliers International założył fundację "Virtuosa gra o lepsze, dla dzieci"

Warszawa, 27 stycznia 2021

Colliers International, wiodąca firma doradcza na rynku nieruchomości komercyjnych, założyła Fundację Virtuosa, której celem, w pierwszym etapie działalności, są modernizacje przestrzeni w szpitalach dziecięcych, w trosce o komfort psychiczny małych pacjentów. Prezesem fundacji została dr hab. Patrycja Piekutowska wybitna skrzypaczka-solistka i filantropka, od kilku lat tworząca projekty charytatywne dla szpitali dziecięcych.

Ideą Fundacji Virtuosa i jej prezes Patrycji Piekutowskiej jest nawiązywanie współpracy z osobami ze świata biznesu oraz firmami, które chcą mieć realny wpływ na poprawę otoczenia, w którym funkcjonują dzieci. Ze względu na bogate doświadczenie Patrycji Piekutowskiej w modernizacjach przestrzeni w szpitalach dziecięcych, Virtuosa w pierwszej kolejności skupi się na projektach z tego obszaru. Działalność fundacji obejmie Warszawę, w tym Instytut „Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka”, jak i miasta regionalne w Polsce.

W radzie fundacji zasiadają znamienite postaci świata medycyny i biznesu: prof. Bohdan Maruszewski – wybitny kardiochirurg dziecięcy, wieloletni kierownik Kliniki Kardiochirurgii Instytutu „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka” i prezes Klubu Kardiochirurgów Polskich; Monika Rajska-Wolińska – partner zarządzająca Colliers International w Polsce; Paweł Wierzbicki, prezes zarządu Schindler Polska oraz Grzegorz Strutyński – country manager firmy GTC w Polsce.

Uważność na potrzeby innych oraz chęć pomagania od zawsze jest wpisana w DNA Colliers oraz nasze wartości. Robimy to, co właściwe, na rzecz naszych lokalnych społeczności. Do tej pory podejmowaliśmy działania w rozmaitych obszarach – od lat wspieramy Dom Dziecka w Równem czy Dom Samotnej Matki w Warszawie. Teraz wypływamy na szerokie wody, co zawsze było moim marzeniem. Dzięki Fundacji Virtuosa nasze działania nabiorą skali i będą działaniem długofalowym. Wierzę, że doświadczenie i ogromne zaangażowanie Patrycji Piekutowskiej, a także otwarte serca ludzi biznesu sprawią, że wspólnie odmienimy wiele miejsc i wlejemy nieco koloru w życie dzieci mówi Monika Rajska-Wolińska, partner zarządzająca w Colliers International.

Patrycja Piekutowska już od 5 lat jest pomysłodawcą i organizatorem wydarzeń charytatywnych na rzecz szpitali dziecięcych. Jest twórcą projektu koncertowego „Wielcy Artyści Małym Pacjentom” z udziałem największych światowych gwiazd opery. W ciągu ostatnich dwóch lat była odpowiedzialna za koordynację i realizację projektów, na które pozyskała w świecie biznesu łącznie 3,5 mln zł. Jej aktywność docenili czytelnicy Pulsu Biznesu, przyznając jej I miejsce w plebiscycie „Kobieta Biznesu 2020” w kategorii działalność społeczna.

Jako prezes Fundacji Virtuosa Patrycja Piekutowska zamierza kontynuować realizację projektów łączących sztukę z biznesem.  

Fundacja Virtuosa będzie realizować projekty najbliższe mojemu sercu, czyli łączące wirtuozerię znakomitych architektów, projektantów, gwiazd muzyki klasycznej ze światem ludzi biznesu z sercem. Estetyka i standard  wnętrz przeznaczonych dla dzieci i młodzieży ma ogromny wpływ na ich komfort psychiczny, a zmiany, których wspólnie dokonamy pozostaną na lata. Wierzę, że w polskim świecie biznesu nie brakuje ludzi spełnionych zawodowo, mających szeroką perspektywę i otwartych na potrzeby innych, których dobroć odmieni świat niejednego dzieckamówi Patrycja Piekutowska, prezes Fundacji Virtuosa. 

Tworzymy platformę, która da ludziom i firmom możliwość niesienia pomocy w zakresie, jaki do tej pory nie był możliwy. Cieszymy się, że jesteśmy częścią tak wyjątkowego projektu mówi Bartosz Jankowski, członek zarządu Fundacji Virtuosa i partner w Colliers International. 

 

Żródło: Colliers International Poland